6 Şubat 2012 Pazartesi

"Pembe" Panjurun geldiği hallere bak sen...


 Masallarda mıydı? Yoksa gerçektende evlilik çağına gelen her genç kız "Pembe Panjurlu ev" hayalleri mi kurardı? O zamanlarda da panjurlar tabiiki herşeyde olduğu gibi ahşaptan yapılırdı. Ev ayrı panjur ayrı renge boyanırdı. Çizgifilmlerdeki gibi...(O zamanlar dediğime bakmayın, ben 78' liyim, bizim evdeki panjurlar halen bugün kullanılan balkon panjurlarıydı)
Ben çocukken bu eski tarz panjuru anca LEGO lardan bilirdim. O zamanlardan LEGO çiftlik evinin pencerelerinde renkli panjurları olurdu, onları takardık. Çiftlikteki hayvanlar uyurken kapatır, sabah olunca da açardık. Şimdi o eski panjurlar antika olmuş, Vintage diye evleri süslemiş... Pehhh, hiçbirşeyi atmamak lazım, elbet birgün herşey vintage olacak, değer kazanacak. 

**Bu yazıyı okuyup evlerini bit pazarına dönüştürecek vatandaşlara duyurulur. Sorumluluk alınmaz. Bu sadece bilgilendirici bir yazıdır.

Herkese iyi Haftalar...

4 güzel fikir:

CEPAYNASI dedi ki...

bu panjurlarbeyaza boyansa...
paravan olarak kulanmam için benim olabilir:)

Evimin dekoratörü dedi ki...

Kesinlikle çok güzel bir fikir :)

özge bayrak dedi ki...

pek hoşmuş bu vintage panjurlar. amaaaan biz bile vintage'laşıyoruz, n'apsın eşyacıklar, al, kullan, sakla, kaldır, tekrar çıkart, tekrar kullan.

Evimin dekoratörü dedi ki...

Özge; Doğru söylüyorsun, biz de yıllanıyoruz... :)