11 Mart 2013 Pazartesi

Artık kumaşlardan çiçekli toka yapımı...


 


Bol dinlenmeli bir hafta sonunun Pazar günü, küçük kızım çiçekli bir toka istedi. Evdeki artık kumaş parçalarından 5 dakikada çiçekli bir toka yaptım. Anlatıma gerek var mı bilmiyorum ama ben yine de fotoğrafların altına ufak ufak notlar düştüm.

 

 
 
Artık kumaşlardan gelişigüzel 3 farklı boyda kare kestim, daha sonra onları daireye çevirdim. Saten bir kumaş tercih ederseniz, kenarlarını ateşte yakın. Hem iplikler atmıyor, hem de daha doğal bir çiçek yaprağı formunda oluyor. Üç yaprağı iç içe koyup ortalarına 5 boncuk diktim ve tamir edilecek tokalar kutumdaki bir tokaya sıcak silikonla yapıştırdım.
 
 


Bakınız minik hanım yeni tokasını hemen saçına taktırdı...Büyük kızım da aynı tokanın kırmızısını istedi. Kırmızının kumaşı astar kumaşıydı ve saten olmadığından ateşle kenarlarını yakarken, iplikler kaybolacağına, kumaş bildiğiniz "alev alev" tutuştu. Neyse bir şey olmaz, gelinciğe benzedi dedim ve istifimi bozmadan tokanın yapımına devam ettim.

Kızınız olmasa bile etrafınızda küçük bir kız çocuğu varsa ona yapabilirsiniz, hatta farklı renklerde yapıp kendiniz bile takabilirsiniz. Ben tokalara yapıştırdım ama boş taçları hatta kolyeleri bile süsleyebilirsiniz.

Hepinize harika bir hafta diliyorum,


Sevgiler,

XOXO

8 güzel fikir:

Prettyinpink bride dedi ki...

süper olmuşş:)

Evimin dekoratörü Esin dedi ki...

Heheh :) Teşekkür ederim :)

*ssdesignbutik dedi ki...

çok güzel olmuşlar : ) ellerine sağlık

Evimin dekoratörü Esin dedi ki...

Teşekkür ederim :)

CEPAYNASI dedi ki...

kırmızı olan favorim:)
elinize sağlık!

Evimin dekoratörü Esin dedi ki...

:) Teşekkür ederim cepaynam.

chfashiontrend dedi ki...

Merhabalar:)
Bloğunuzu yeni keşfettim güzel paylaşımlarınızı takibe aldım:)çok yaratıcı hoş olmuş.
Sevgiler!!!!!!
Chfashiontrend........

Evimin dekoratörü Esin dedi ki...

Hoşgeldiniz :)