9 Nisan 2012 Pazartesi

Mum boyama (Mum Boya-Ma!)


Salondaki şamdanlığın tepesindeki mum uzun süredir gözüme ilişiyordu. Aldığımdan beri "ben bunu süslerim" demiştim ama bir türlü neyi nasıl yapacağıma karar verememiştim. Pinterest te sürekli karşıma çıkan mum boyama işini görünce de "Budur!" diye heveslenerek yapılacaklar listesine ekledim.
Bu haftasonu yapılacaklar listesini incelerken malzemeleri toplayıp iş başına koyuldum. Pasta tabağı süslü kağıdımı, akrilik boyalarımı, makyaj temizleme pamuğumu (aslında normal pamuk gerekiyordu da en yakınımda bu vardı), 70% alkolümü (bu da 3 yıl önce kızımın göbek bağını düşürmek için kullandığımız alkoldü, iş gördü), makası, toplu iğneleri, fırçamı , tabağımı hazırladım.
Önce mumu alkollü pamukla güzelce siliyorsunuz. Daha sonra da dantel kağıtları istediğiniz gibi şekillendirip, toplu iğneyle mumunuza iliştiriyorsunuz.
Daha sonra başlıyorsunuz kağıdı boyamaya.(Ben bu aşamayı fotoğraflayamadım, ellerim bayağı bulaşmıştı).
Boyanın kurumasını beklemeden de kağıtları mumun üzerinden nazikçe kaldırıyorsunuz.
Veeee.....
Ta-daaa.. Tam bir felaket... İlk tepkim "Bu ne yaaa.." oldu. Çok kötü...Neyse daha sonra da renk çok koyuydu, açık tonla böyle olmazdı diyip mumu alkolle sildikten sonra da bu sefer dore boyayla denedim. O da ayrı bir felaketti.

Arkadaşlar aranızda denemek isteyenler varsa denesinler, neyi nerde yanlış yaptım bilmiyorum ama ben bu işten hevesimi aldım. Ben en iyisi mumu başka yollarla süsleyeyim. Ya da direk her gece yakayım bitsin gitsin hem de beni daha fazla masrafa sokmasın :)

Sevgiler XXOO....


2 Nisan 2012 Pazartesi

Bir saat... Bir ev...


     Pazartesini bitirmeye az kaldı. Bugün bitti mi hafta çabucak biter yine.
Duvardaki saat ne kadar güzel... Roma Rakamları olduğundan mı yoksa akreple yelkovandan mı bilemedim ama ben sevdim.  Kızlarıma bir süredir digital saat arayışı içerisindeyim.Eskiden herkesin kolunda digital saat olurdu ama artık eskisi gibi değil. Rakamları bilip, analog saati okumayı bilmediklerinden digital olsun dedim ama çocuk saatleri artık hep analog.

   Bu arada saat bahane ev şahane :) Gayet samimi, rahat, aydınlatması yerden , bir de piyanosu var. Daha ne olsun.

   Hepinize harika bir hafta diliyorum. Sevgiler... XXOO